Árulod a családi házadat? Erre a 20 plusz 2 kifogásra számíthatsz a vevőjelöltektől!
Családi házat adsz el? Akkor készülj fel arra, hogy a „nem tetszik”, vagy „köszönöm, nem veszem meg” mondatot ritkán fogod hallani.
Helyette jönnek a kifogások – finomkodva, vagy néha bántóan őszintén. A legtöbb esetben persze a ház vagy a telek egyszerűen nem az ő világuk. És ezzel nincs is semmi baj, csak sok vevő ezt nem meri egyenesen kimondani a szemedbe. Helyette érkeznek a következő klasszikusok.
Természetesen még hallhatsz bőven vevői kifogásokat a leírtakon kívül is, hiszen a vevői kifogások végtelenek, de igyekeztem a legjellemzőbbeket összegyűjteni.
Hamis és valós kifogások tömkelege a vevőktől..
Léteznek hamis kifogások, amiket azért mondanak a vevők, mert nem merik a szemedbe mondani, hogy nem tetszik a környék, a telek, a ház és inkább mondanak valamit, ami jól hangzik, vagy nem érdekel, nem fogom megvenni, ez nem az én házam. Ezenkívül a turisták sem fogják meg mondani az igazat, hogy nekik eszükbe sincs most még házat vásárolni, csak nézegetnek, tájékozódnak.
A valós kifogások pedig valósak, amik gyakran a valóságot tükrözik, amiket pedig a eladók ismernek el sokszor nehezen, ha figyelsz sokat tanulhatsz belőlük, hogy miket kellene kijavítani, másképp csinálni, én is tanulok belőlük minden nap.
Sok vevői kifogás megelőzhető lenne alapos ingatlan hirdetés megírásával, jó képekkel és előzetes információk átadásával
Na persze ez sem biztos, mivel tapasztalom, hogy hiába bajlódok esetenként órákat egy jó és alapos korrekt hirdetési szöveg megírásával, képek készítésével, feltöltésével, lesznek, akik egyszerűen nem olvassák el normálisan, csak ránéznek a ház hirdetésre és már kapják is fel a telefont.
A telefonban pedig hiába próbálom kideríteni a vevői igényeket egy kis elbeszélgetéssel, elengedik sokan a fülük mellett, vagy azt mondják, hogy nem baj, azért megnézném ( Ez a mondat az egyik kedvencem a vevőktől..).
Mit mondjak erre, hogy nem és kész?
Amennyiben az eladók meg saját maguk adnak fel ingatlan hirdetést még ezeket sem kérdezik meg, egy nyúlfarknyi hirdetést raknak fel, vagy a másik véglet pedig az, amikor olyan ingatlanososan olyan hosszat, hogy mindenki azt hiszi, hogy ingatlanossal van dolga, illetve el sem olvassák, a képekről meg sokszor ne is beszéljünk, tehát tulajdonképpen szinte mindenkinek nyitva áll az ajtajuk és gyakran átjáróházat csinálnak a házukból.
Meggyőződésem, hogy ebben a fázisban némileg meg lehet szűrni a vevőjelölteket és meg is kell, infókhoz kell jutni például, hogy miből akarnak vásárolni. Mivel nekem hitelközvetítői végzettségem is van, egy-két kérdésből meg tudom állapítani hitel és állami támogatások oldaláról, hogy érdemes jönnie a vevőnek, vagy sem és ezt meg is mondom adott esetben.
Akkor lássuk a leggyakoribb vevői kifogásokat, amikor árulod a házadat!
1. „Túl nagy a telek, én nem akarok füvet nyírni egész nyáron.”
Ez egy elég gyakori kifogás, főleg városi emberektől. A valóság az, hogy egyszerűen nem szeretnének kerttel bajlódni – vagy nem érzik magukat elég lelkes kertészkedőnek. Néha ez burkolt módja annak, hogy a ház túl „vidékies” nekik.
Ennek az ellentettje is jöhet, mégpedig, hogy túl kicsi a telek és meglepődsz, de azt is hallhatod, hogy lovakat szeretnék tartani, sokkal nagyobb telket keresek..
Az 1990-es évek közepén, olyan 1995 körül, amikor egy haveromnak segítettem falusi házakat eladni németeknek már megtanultam a kifogásokat hallgatni és értelmezni németül is.
Az egyik idős német mondta, amikor már a szélrózsa minden irányában mutattam neki házakat és láthatóan nem akart semmit venni az utolsó két telekre, hogy Ándrász, zu klein, zu grósz, fil árbájt. Na nekem ez a kijelentés elég is volt, többet nem mutattam neki házakat és nem is láttam többé..
Hiába könyörgött neki keservesen a kis szegény Filippínó felesége nem hatotta meg és nem vett neki semmit, pedig még el is sírta magát szegény nő kínjában, a 80 valahány éves német Mákler, mert ős is ingatlanközvetítő volt nem hatódott meg..
2. „Ez az utca túl forgalmas, nem tudnék itt pihenni.”
Ez lehet valós kifogás is – zajos utcafront, sok autó, nincs parkoló. De gyakran inkább azt jelzi, hogy a környék nem szimpatikus, vagy egyszerűen csak tovább szeretnének keresni, de udvariasak akarnak maradni. Egyébként, ha túl forgalmas egy utca, akkor tényleg nehezebb eladni ott ingatlanokat, hacsak nem üzleti célra.
Meglepő, de mehet az ellentettje is, hogy túl kevesen laknak itt, egyszerűen félnék éjszaka..
Az egyik rendőr haveromnak néztem egyszer a hétvégi házát, aki civil ruhás és fegyvere van és kérdeztem tőle, hogy szoktál itt aludni? Te hülye vagy kérdezett vissza, nem akarom magamat kinyíratni..Hát, amikor a rendőr is fél..
Pedig a rendőrök összetartanak..Egyszer szemtanúja voltam annak, hogy egy féltékeny fickó inzultált egy rendőrt, aki telefonált, majd pár percen belül az egyirányú főutcán szemben a forgalommal szirénázva 3 rendőrautó is érkezett tele rendőrökkel, hangsúlyozom sec perc alatt..
3. „A szomszéd ház túl közel van, nem elég intim a kert.”
Ez már finomabb módja annak, hogy a telek nem elég széles, vagy a ház nem ideális elrendezésű. Ha a kertbe belátni, az tényleg zavaró lehet, főleg ha a vevő saját „nyugalom szigetét” képzeli el.
Több eladásom hiúsult meg az ilyeneken, hogy megjöttek a vevők és zavarta volna őket, ha kimennek a telkükre és körbe látja őket mindenki, ez nem a legideálisabb.
A környék és a szomszédok is fontos tényezők, melyekről a vevők gyakran megjegyzéseket tesznek. Ha hangos, vagy éppen zárkózott, vagy éppen láthatóan rendetlen szomszédok vannak, az elriaszthatja a vevőket.
4. „Nem tetszik, hogy a konyha, hálószoba az utca felé néz.”
Ez gyakran csak egy „kifogás a kifogás kedvéért”. A valóság: a ház hangulata nem jön át nekik, de inkább valami technikai magyarázatot keresnek, minthogy azt mondják: „nem érezzük benne a jövőnket.”
Egyszer egy eladóm háza mellé egy másik házat építettek, ami folytán a konyha teljesen sötét lett, mivel összeépítették a két házat, ott nem nézett az utca felé, mégis gáz lett és erősen lehúzta az értékét az ingatlannak.
Erről a sötétségről jut eszembe, hogy ha a növényzet nagyon leárnyékolja a házadat, az nem lesz előny. Például már volt nehezem eladható lakásom ez miatt, mert az ingatlan körül nagy árnyékot adó fák voltak. A szerencséd az, hogy a saját kertedben tudod őket ritkítani, vagy kivágni ellentétben egy lakásnál, ahol közterületen vannak a fák.
A természetes fény nagyon fontos. Ha a házad sötét, próbáld meg világosabbá tenni a festéssel és sok és erős égővel.
5. „Messze van a buszmegálló/bolt/iskola.” „Rossz az infrastruktúra.”
A kényelem fontos a vevőknek. A másik pedig az, hogy az infrastruktúrai ellátás is sokat jelent az ingatlanárban, a megléte, vagy hiánya.
Ha a ház távol van a fontosabb helyektől, ez sokaknak probléma lehet.
Amikor zártkerti ingatlanokat árulok, akkor az első kérdés, vagy a következő szokott lenni, hogy milyen messze van a buszmegálló? Ez teljesen jogos kifogás főleg a kisgyerekeseknek és az időseknek.
Az ingatlanhoz vezető út lehet, hogy nem megfelelő, túl sok a göröngy, nem aszfaltos és télen nehezen járható. A közvilágítás sincs esetleg kiépítve. Persze vannak vevők, akiknek ez tetszik, mert az eldugott helyeket kedvelik, de nem ez a jellemző.
6. „A garázs túl szűk, ide nem fér be az autóm”, vagy „Nincs garázs, nincs autóbeálló, hová álljak az autómmal?”
Ez lehet egy valós igény – egyre nagyobbak az autók –, de néha egyszerű ürügy arra, hogy ne kelljen kimondani: „nem jön be az egész ingatlan.” A garázs lehet csak ürügy.
Van mikor valós ez a kifogás. Én is alig tudok sokszor a belvárosi lakásomnál megállni, mert egyszerűen nincs parkoló hely. Volt olyan, hogy egy zónával odébb álltam meg és kirakta az autómra a piros cetlit a haramia, pedig láthatta, hogy még parkoló bérletem is van.
Sebaj bementem a parkolósok irodájába és megkérdeztem a hölgyeket, hogy hová álljak, talán a fa tetejére, meg különben is ki volt ez a hülye, aki látja a bérletet és mégis megbüntet, amikor látja, hogy minden parkoló tele van a környéken, mondják meg, mert seggbe akarom billenteni, azóta sem mondják meg.. Jó, nem büntettek meg, úgyhogy szent a béke..
A te tanulságod ebből, ha tudsz lakásvásárláskor garázst is vegyél, mert egyre több az autó a városokban és egyre kevesebb a parkoló hely. Én, amikor lakást vettem ezt elszúrtam bevallom, mert akkoriban még más volt a helyzet, sok parkoló hely volt..
7. „Túl sok a lépcső, mi lesz, ha megöregszem?”
Ez főleg idősebb vevőknél fordul elő, vagy olyanoknál, akik már most is keresik a „jövőbiztos” otthont. De néha ez is csak egy kifogás arra, hogy valami miatt nem komfortos az ingatlan számukra.
Az is igaz, hogy az első emeleti lakások a number onék, mert mindenki azt keresi, aki teheti, idősebbek a földszinti lakásokat is keresik.
Visszatérve a házakra, amikről most beszélünk, az egyszintes, amerikai stílusú házak a kedvencek, a többszintesek már nem divatosak. A sok lépcsős házak, sorházak pedig egyenesen már régen kimentek a divatból, legfeljebb ár alatt lehet csak eladni őket, vagy jobban fogalmazva nem lehet általában annyiért eladni őket, mint amennyit feltételeznénk, hogy megér, legalábbis más ingatlanokhoz viszonyítva.
8. „Nem tudom, lesz-e itt internet meg rendes térerő.”
Ez a kifogás is előszokott fordulni, például én is buktam el ezen már családi ház eladást, mert nem volt a környéken megfelelő erősségű internet és ez a kifogás főleg fiatalabb vevőknél fordul elő. Néha tényleg fontos – például ha home office-ra keresnek házat –, de sokszor csak keresnek egy kifogást, amivel nem kell azt mondani: „nem lett meg az érzés”.
9. „Nagyon tetszik, de még több házat is megnézünk.”
Ez a klasszikus udvarias elutasítás. Az érdeklődő nem akarja bezárni az ajtót, de valójában már érzi, hogy nem ez lesz az igazi ingatlan, amit megakar venni. Néha visszajönnek, néha nem – de ezt már általában az első perctől sejteni lehet.
10. „Nagyon szép, de túl nagy nekünk.”
Ez a 7. pontban lévő sok lépcsős kifogás párja: „Túl sok a lépcső, mi lesz, ha megöregszem?”
Ez az udvarias „nem”. Ha ezt hallod, valószínűleg nem a méret a gond, hanem inkább az, hogy a ház nem passzol az életmódjukhoz. De ezt kevés vevő fogja egyenesen megfogalmazni. Az is lehet, hogy a nézéskor jöttek rá, hogy tényleg túl nagy lesz nekik a ház, túl sokat kell takarítani, karbantartani és így tovább.
11. „Felújításra szorul a ház.”
A vevők többsége a készre vár, nem akar bajlódni a felújítással. Mindig arra hivatkoznak, ha rákérdezek, hogy miért nem akarnak felújítani, hogy már többet végigcsináltak megunták, meg kevés a jó szakember és drágák az építőanyagok. Mondjuk van benne igazság, én sem igazán szeretem..
Ha a házad nem újszerű, makulátlan, ahol semmit nem kell csinálni készülj fel az alkudozásra.
Ezt a felújításos módszert a befektetők szeretik igazán, akik megveszik az ingatlant, teljesen felújítják és drágán eladják. Viszont az ingatlan befektető nem fog az ingatlanodért nagy eséllyel sokat fizetni, ugyanis ők már a vételkor megszeretik termelni általában a hasznukat az alkuval..
12. „Nem tudom, de a fürdőszoba nekünk túl retró.”
Ez a kifogás az előző párja: „Felújításra szorul a ház.”
Ez az a kifogás, amit gyakran mondanak egyébként teljesen jó állapotú házakra is. Valójában az van mögötte, hogy nem akarnak felújítani, vagy inkább új építésűre hajtanak. A „retró” itt sokszor csak egy udvarias kifejezés arra, hogy nem lett szerelem első látásra. Ugyanezt mondhatják a konyhára is, de ez azért is lehet, mert a konyha és a fürdő felújítása kerül a legtöbbe általában, úgyhogy, ha ezek rendben vannak az már fél siker az ingatlan értékesítéséhez, a jó családi ház árához.
13. „A tetőt majd úgyis cserélni kell, nem?”„Szigetelve vannak a falak, vagy nem?”
Ezek a kifogások gyakran áralku előkészítése, de lehet akár visszakozás is a vételtől. Ha nem mondják ki, hogy „túl drága nekik a ház”, akkor előveszik a vevők a potenciális költségeket. Sokszor nem is értik, miről beszélnek – csak hallották valakitől, hogy „a tetőre mindig figyelni kell, és a szigetelés is fontos”. Na persze vevőként érdemes rendesen megnézni a tetőt és érdemes felmászni a padlásra, mert, ha gond lesz azt drága mulatság lesz javítani, vagy éppen cserélni, úgyhogy valós kifogás is lehet ez a fal szigeteléssel együtt is..
14.„Vizesedik a lábazat” „ Mik azok a repedések a falon?”
Ez a kifogás is gyakran az áralku előkészítése, de lehet nagyon könnyen visszakozás is a vételtől. Ha nem mondják ki, hogy „túl drága nekik a ház”, akkor előveszik a vevők a potenciális költségeket.
És sokszor ez valós kifogás lesz, mert, ha tényleg vizes a fal és repednek a falak, akkor a laikusok azért ijednek meg, mert hallották már, hogy ennek a megoldása költséges megoldás, a szakemberek úgyszintén nem szeretik, de ők legfeljebb le akarják alkudni a majd felmerülő költségeket, ami nem lesz kevés és sok munka lesz, főleg, ha netán talán lemezeket kell beverni körbe a falakba, vagy méterenként újra kell alapozni az egész házat, de sorolhatnám még a teendőket, ugyanis mindenre van megoldás, csak az a kérdés, hogy mennyiért lehet megvalósítani és megéri-e egyáltalán..
15.„Nem tetszik a ház elrendezése.” „Ez az alaprajz teljesen élhetetlen.”
Ha ezt hallod, az fájhat. Sokszor nem is az alaprajzzal van baj, csak nem tudják elképzelni magukat a térben. Ez már a személyes ízlés kérdése – amit nehéz „megvédeni” eladóként.
Van, aki a különálló konyhát szereti, van, aki az egy légterű nappali-konyhára esküszik. Ezt nehéz megváltoztatni, de próbáld meg a ház adottságait kiemelni és, ha mozgatható a fal, azt is kell tudnod, hogy tájékoztathasd a vevőket.
16. „A telek beépíthetősége nem megfelelő, nem lehet rajta bővíteni.”
Ez a kifogás általában nem azonnali és nem az első megnézéskor szokták mondani a vevők, hanem, amikor visszatérnek, vagy telefonálunk egymásnak, mivel ez egy szakmai kifogás, ami arra utal, hogy a vevő szeretne esetleg bővíteni, építkezni, de a telek szabályozása ezt nem engedi. Ez is egy jogos kifogás lehet, amit érdemes előre tisztázni, tisztázni már az ingatlan meghirdetése előtt, hogy mit lehet és mit nem tenni a telken és így sok felesleges megtekintést, kört, csalódást meg lehet spórolni.
17. „Nem tudunk dönteni, hogy megvegyük, vagy ne vegyük meg a házat..Mindketten másképp látjuk, vagy meg kell még beszélnem valakivel”
Ha pár jön, és ez a kifogás előkerül, akkor valaki biztosan nem akarja ezt a házat. És ez sajnos nem mindig a hangosabbik fél.
A meg kell még beszélnem valakivel ez egy gyakori kifogás, ilyenkor az lehet tenni, hogy ő is nézze meg, ugyanis sokszor csak az előőrsök jönnek el az első megtekintésre és nem a döntéshozók.
18. „Most kezdtük csak a ház nézést, meg kell még egypár ingatlant néznünk”
Ettől a hülye kifogástól én nem tudom, de rosszul vagyok, igaz nem látszik rajtam, mert 1996-óta megtanultam türtőztetni magamat. Bár ismerem, mivel az egyik leggyakoribb kifogás. Magamban, akkor meg minek jössz, bár tudom mindenkinek el kell valahogy kezdeni és valahol.. De, ne hidd el ezt a kifogást, mert kicsi az esélye, hogy pont nálad kezdtek, de nem akarják azt mondani, hogy eszünk ágában sincs megvenni a házadat..
19. „Ha még elérhető lesz az ingatlan pár hónap múlva, visszajövünk.”
Ezt a kifogást soha ne vedd komolyan. Ez a „majd szólunk” ingatlanos verziója. Persze lehet, hogy tényleg így lesz – de általában nem. Ez egy elegáns lezárása annak, hogy „nem akarjuk, csak nem mondjuk ki.”
Én még emlékszem, hogy, amikor még facér voltam, kerestem még ezerrel az igazit, a csajok sokszor mondták, hogy majd kereslek, vagy keressük majd egymást. Ekkor már tudtam, hogy annyi, csak nem meri a szemembe mondani, hogy nem akarok veled többet randizni. Még sokszor áltattam magamat és vártam rá, de a következő mindig feloldotta a szerencsére ezt az érzést. Így van valahogy az ingatlanoknál is, majd a következő vevő megoldja a kérdést, vagy az azutáni következő, vagy valamelyik..
20. „Az ár túl magas, nem ér annyit a ház és a telek.”
Ez a leggyakoribb kifogás, amivel az ingatlan eladók találkoznak. Gyakran nem az ingatlan állapotával van baj, hanem a vevő egyszerűen alkudni akar, vagy más, olcsóbb ajánlatokat látott. Az is igaz, hogy az eladók gyakran irreálisan túlárazzák az ingatlan árát abban a félelmükben, hogy nehogy elkótyavetyéljék az ingatlanukat és ezért irreális lesz az ingatlan ára, ami miatt kötelező is lesz alkudni a vevőknek. Egy a lényeg, hogy ne árazd túl a házadat és ne is add el áron alul, sokkal olcsóbban, inkább vonj be tapasztalt ingatlanközvetítőt, aki tisztában van az árakkal.
21. „Nincs a telken minden közmű, vagy nem mindegyik van.”
Ez egy gyakori kifogás, mivel, ha az utcán megvannak a közművek, de a telken nincsenek bent több millióra is tudhatnak a költségek, amire telken belül lesznek. Ha pedig az utcán sincsenek, az nem lesz mindenkinek megfelelő..A teljesen közművesített telkeket keresik a legtöbben.
22. „Nem túl magas a rezsi?” „Mennyibe kerül havonta a fűtés?”
Az alapos vevők nagyon helyesen figyelnek a költségekre. Egy családi háznál meg pláne figyelni kell a költségekre, ilyen szempontból sem mindegy, hogy a szigetelések rendben vannak, vagy hiányoznak, a födémszigetelés, falszigetelés, padló szigetelés, milyen a fűtésrendszer. Mutasd be a rezsiszámlákat, hogy lássák, nem kell félniük.
Az egyik ismerősömet például meggyőzte egy villanyszerelő, hogy milyen jó lesz neki az elektromos fűtés. Ne tudd meg, hogy még a gatyáját is elfizeti, ugyanis az kiegészítő fűtésnek lenne jó igazából..
Mit tehetsz, ha ilyen és hasonló vevői kifogásokat hallasz, amikor árulod a házadat?
Semmit. És ez most a jó hír. Mint a cikkem elején írtam a kezdeteknél, hirdetésnél, telefonos tájékoztatásnál kihullhatnak olyanok, akik nem ezt az ingatlant keresik.
A legfontosabb: ne vedd magadra. A vevőjelöltek sokszor maguk sem tudják, mit keresnek – vagy nem mernek őszintén beszélni.
A kifogások mögött sokszor bizonytalanság, félelem, döntésképtelenség áll.
Ha viszont tudod, mik ezek a tipikus mondatok, nem fog meglepetésként érni, és jobban fogod látni, ki az, aki tényleg érdeklődik, és ki az, aki csak nézelődik.
A kifogások nem rólad szólnak és általában nem a házad, ingatlanod értékéről. Egyszerűen a vevő keres valamit, ami számára ideális és jobb ha tudod, hogy a vevői igények tulajdonképpen végtelenek és mindig a legjobbat keresik, a legolcsóbban, de én azt szoktam erre mondani nekik, hogy nyugodjanak meg minden nem fog összejönni úgysem, hasonlóan a pár kereséshez, a szép herceg fehér lovon nem fog jönni. Tulajdonképpen kompromisszumok sorát kell kötni és az ritka, ha egy ingatlan mindenben megfelel…
Az ilyen köröknél, tehát jó, ha veled van egy olyan tapasztalt ingatlanközvetítő, aki pontosan tudja, mikor van értelme tovább vinni az érdeklődőt, és mikor jobb elengedni.
Te csak tudd, hogy a kifogások jönnek – de nem neked szólnak.
Árulod a családi házadat? Erre a 20 plusz 2 kifogásra számíthatsz a vevőjelöltektől! – Összegzés
Miért mondják a vevők ezeket a kifogásokat?
Sokszor a vevők nem szeretnének egyszerűen nemet mondani, mert félnek, hogy ezzel megsértenék az eladót, vagy nem akarnak konfliktust. Így inkább kifogásokat keresnek, hogy finoman, vagy éppen kevésbé finoman jelezzék, hogy nem tetszik nekik az ingatlan.
Máskor viszont ezek a kifogások valódi, komoly aggályokat tükröznek, amelyeket érdemes komolyan venni, mert segíthetnek az eladónak jobban megérteni az ingatlanpiaci igényeket, és akár javítani az ingatlan értékesíthetőségén.
Ezért, ha családi házat árulsz, készülj fel arra, hogy a vevők nem mindig mondják ki egyenesen, hogy „nem tetszik”, hanem kifogásokat sorolnak fel, amelyek mögött lehetnek valós problémák, de sokszor csak udvarias elutasítások. Ismerd meg ezeket a kifogásokat, és gondold át, hogyan tudsz rájuk reagálni, hogy a vevőben mégis megmaradjon a pozitív kép az ingatlanról!
Mit kezdj ezekkel a vevői kifogásokkal?
Ha te is szeretnél egy őszinte, becsületes és tapasztalt ingatlanközvetítőt, aki segít kiszűrni a komolytalan érdeklődőket, és valódi vevőket hoz, keress bizalommal!
Segíthetek benne, hogy olyan érdeklődőket találjunk, akik nem csak kifogásokat keresnek, hanem komoly szándékkal jönnek?
Keress bizalommal, és tedd könnyebbé az eladást egy olyan ingatlanossal, aki nem ijed meg a kifogásoktól – hanem kezeli őket, de a legtöbbször már előre.
Lakásvásárlók szemszögéből a kifogások
Ne kritizálj durván, a sértő megjegyzéseket kerüld, mert azonnal elveszted az eladó jóindulatát és az sincs kizárva, hogy akár még kedvezőtlenebb feltételekkel másnak adja el az eladó a lakását, csakhogy soha ne legyen a tiéd. A konstruktív kritika viszont célt érhet.
Ha eladóként szeretnéd, hogy ingatlanodat profi módon mutassák be a komoly érdeklődőknek, keress bizalommal!
Kapcsolódó blog cikkeim:
Ingatlanturisták kíméljenek! Hogyan kerüld előket?
Amikor anyuci lebeszéli fiát a lakásvásárlásról. Vevői kifogások, amik kiverik a biztosítékot
A vevők leggyakoribb kifogásai lakásnézéskor. Hogyan kezeld a kifogásokat?
Ingatlan értékét befolyásoló tényezők 1. rész
Ingatlan értékét befolyásoló tényezők 2. rész
Ingatlan értékét befolyásoló tényezők 3. rész
14 ingatlan értékcsökkentő tényező
Egy profi, tapasztalt ingatlanszakértő sokat tud segíteni a lakáskeresésben és tudja támogatni az ingatlan eladásodat is.
Keress bátran és kövesd a blog oldalamat a következő írásaimért, hasznos tudnivalókért!
Kérdéseddel, keress meg ITT A CIKK ALATT az űrlapon, vagy emailban, telefonon, közösségi médiában.
Szerző: Sipos András Ingatlanközvetítő – Becsületes Ingatlanos
A Zala megyei, Zalaegerszegi Ingatlanközvetítő. 1996-óta adok el ingatlanokat.
Eladó lakások, családi házak, telkek, nyaralók, ingatlanok Zala megyében, Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Hévízen, Keszthelyen, Nyugat-Balatonon
A blog cikkben szereplő információk nem teljes körűek, figyelemfelhívó célzattal készültek, tájékoztató jellegűek, és nem minősülnek sem befektetési, sem pénzügyi, sem jogi tanácsnak, tanácsadásnak, felhasználásuk kizárólag a látogató felelősségére és kockázatára történik.
Bővebb információ: https://becsuletesingatlanos.hu/jognyilatkozat/
Elérhetőségeim
