Ingatlanvásárlás. Mire figyelj lakásnézéskor?
Többek között arra figyelj, ha lakást nézel, hogy min lehet változtatni és min nem lehet.
A lokáción, a tömegközlekedésen nem tudsz változtatni és azon sem, ha a társasházi lakáshoz nincs udvari autóbeálló pedig szeretnél, hacsak nem tudsz majd venni egyet, amennyiben van egyáltalán udvara a társasháznak..
A lakás tájolásán és a lakás beosztásán sem tudsz változtatni, illetve itt azt érdemes megnézned, hogy milyen falakat tudsz mozgatni és hogyan tudod átalakítani a lakást a kedvedre.
A társasház állapotán pedig a többi lakóval együtt tudsz változtatni.
Mielőtt elindulnál lakást nézni
Amikor elkezded böngészni az ingatlanhirdetéseket és egyeztetett időpontban már mennél is a helyszínre lakásnézésre, előtte még kérdezz rá azokra a számodra fontos jellemzőkre, amiket nem látsz a hirdetésben és pontosítsd azokat, amiket látsz, azért, hogy lehetőleg ne feleslegesen menj ki a helyszínre, vagy minél kevesebb felesleges kört tegyél meg.
Amennyiben az elmondottak lényeges jellemzőkben egyeznek az általad keresett lakás, ház, ingatlan paramétereivel, akkor érdemes elindulni ingatlant nézni.
Vezess nyilvántartást a megnézett lakásokról, mert a többedik ingatlan után már összefolynak az információk.
Ingatlan, mint befektetés
Mindig otthonként és ingatlanbefektetésként is tekints a megvásárolandó ingatlanodra, ne csak laikus otthont kereső, hanem műszaki és befektetői szemmel is nézd, mert ha később el akarod adni az ingatlant, akkor lehetőleg nyereséggel tudj túladni rajta.
A korábban mit gondolj át lakásvásárlás előtt blogomban írt LOKÁCIÓ ebben kulcskérdés lehet.
Bővebben az ingatlan befektetésről: Ingatlan, mint befektetés
Mikor érdemes megnézni az ingatlant?
Egyértelműen nappal, világosban, de ha sötétben sikerül elsőre, akkor mindenképpen menj vissza és nézd meg világosban is.
Arra is figyelj, hogy ha világosban nézted meg az ingatlant, akkor menj vissza sötétben nézd meg a környezetet, szomszédokat, tevékenységeiket.
Én jártam úgy, még nagyon rutintalanként az 1990-es évek közepén, hogy már nagyjából telefonon megállapodtam egy nagyon kedvező árban az eladóval a lakásnézés előtt.
Már akkor ismertem az ingatlanárakat, úgyhogy ez nem volt gond.
Azt mondta az eladó, hogy neki csak esti időpont a megfelelő, mivel addig dolgozik.
Este mentem és amikor is felértem a 4.emeletre közölte, hogy most nincs villany, mivel a korábbi albérlők miatt kikapcsolták.
Mondom sebaj..Megnéztem az ingatlant, már amit láthattam és még kedvezőbb árban alkudtunk meg.
Másnap 10 órakor egy ügyvédnél ki is fizettem a lakást készpénzben, megkaptam a kulcsot, azt mondta, hogy nem tud eljönni.
Érdekességképpen a 2 szobás, 55 négyzetméteres, 4.emeleti, központ fűtéses lakás vételára 1,7 millió forint volt. Ma meg..
Én, mint új lakás tulajdonos mentem izgatottan, hogy megnézzem a lakást.
Majdnem elsírtam magamat..
Ekkor megtanultam, hogy világosban nézünk lakást..
Annyira megijedtem, hogy fel kell újítanom teljesen a végén, amire akkor nem volt pénzem, elhatároztam, hogy eladom.
Szerencsére el is tudtam adni nemsokára a lakást némi nyereséggel, mivel jó áron vettem, a vevő pedig hajlandó volt a felújításra.
Ebben a sztoriban volt egy másik tanulság is, hogy egy kiegyensúlyozott ingatlanpiacon, ami akkoriban volt, amikor nem hektikus a piac, nem emelkednek nagyon az árak, vagy legalábbis nem tudod, hogy emelkedni fognak, akkor legfőképpen a vételkor éred el a nyereségedet, de hát ez már egy másik téma az ingatlanbefektetés.
Hányan nézzék meg az ingatlant?
Lehetőleg minden döntéshozó menjen el már elsőre megnézni az ingatlant, vagy maximum második alkalommal.
A vásárlás előtt érdemes megnézetni az ingatlant egy építőiparban jártas szakemberrel, energetikussal, építésszel, statikussal is, de legalább vigyél magaddal családtagot, vagy ismerőst, mivel több szem többet lát.
Hány ingatlant érdemes megnézni vásárlás előtt?
Láttam már olyan vevőt, aki 1 lakás megnézése után döntött, de olyan vevőt is láttam, aki több évig keresett ingatlant, és amikor megvásárolta a családi házát, akkor kb. 100 db, általa megnézett családi ház és lakás címét adta nekem ajándékba.
A nagy átlag kb. 6-10 ingatlan.
Hányszor érdemes megnézni az ingatlant vásárlás előtt?
Tapasztalatom szerint a legtöbb vásárlónak maximum 1-2 megtekintés elegendő, nagy ritkán 3, ennyi megtekintés neked is elég lehet, ha megfelelően felkészült vagy, viszel magaddal szakembert és elviszel magaddal minden döntéshozót és tudod, hogy milyen ingatlant akarsz vásárolni.
Érdekességképpen osztom meg veled, hogy egyszer az egyik általam hirdetett családi házat 9 azaz kilenc alkalommal tekintette meg az egyik vevőjelölt, amely tapasztalatot felraktak a fészre, aminek következményeképpen már másnak bekerültem az egyik közszolgálati rádió műsorába délelőtt, ahol kimondottan erre a témára szerkesztettek egy műsort különféle ingatlan szakértőkkel, majd este az egyik kereskedelmi TV híradójába is nyilatkoztam.
Ezelőtt és azóta a legtöbb megtekintés egy-két alkalom volt a vevőjelöltektől.
Mondanom sem kell gondolom, hogy a 9 szeri megtekintő végül is nem lett vásárló..
Túl szép, hogy igaz legyen?
Láttam, már olyan eladó házat, amelynek terasza a ház nagyságához viszonyítva is látványosan nagy volt. Első ránézésre nekem olyan furcsának tűnt.
Le is bontatták nemsokára a teraszt egy szomszéd bejelentését követően, miután látták az eladó hirdetését, hogy el akarja adni az ingatlant, mint kiderült engedély nélkül építették.
Olyant házat is láttam többször, ami láthatóan létezett, de „papíron” meg egyáltalán nem, olyan is létezhet, hogy csak részben hivatalos, amit látsz.
Előfordulhat olyan is, hogy a látható garázs, melléképület nem létezik hivatalosan.
Az is gyanús lehet többek között, ha az ingatlanpiaci árnál jóval alacsonyabb áron árulnak egy jó adottságú ingatlant.
Ne csak az eladó lakás árára figyelj, hanem a fenntartására is!
Mindig érdeklődj a rezsiköltségekről.
Kérj rezsi számlákat, kérdezz rá, hogy mennyi volt az utolsó évi fogyasztás és hányan laktak az ingatlanban.
Amennyiben van már, akkor az energetikai tanúsítványt is érdemes megnézned.
Társasházak esetében arra is figyelj, hogy a mostani közös költség nem emelkedik e fel hamarosan egy nagyobb felújítás esetén, vagy a mostani felújítás után lefog e csökkenni és, ha igen mennyire.
Itt a rezsi csökkentés változás hatása az ingatlanpiacra blogcikkemet olvashatod
Társasházban többségi tulajdoni hányad
Amennyiben egy társasházban az egyik tulajdonosnak már nagy sansza van, hogy az övé legyen a többségi tulajdoni hányad, vagy már meg is szerezte, akkor feltétlenül gondold meg, hogy ilyen társasházban ingatlant vásárolj, mivel a szavazati joga meghatározó lehet.
Pár hónapja halottam a médiában egy hasonló esetről, amikor is egy társasházban többségi tulajdont szerzett a tulajdonos és ha jól emlékszem, akkor közös költség emelés előtt állt a ház ezáltal.
Olyan kisebb társasházról is tudok, ahol az egyik tulajdonosnak már majdnem a lakások fele a birtokában van.
Amennyiben többséget szerez, akkor döntő szava lehet a társasház ügyeiben..
Mit nézz meg az ingatlan megtekintésekor?
Milyen fekvésű a telek, ház?
Láttam már több olyan telket, házat, ahová szinte sohasem, vagy alig sütött oda a nap, persze olyan vevővel is találkoztam, aki nem szereti, ha oda süt a nap, de azért nem ez az általános tapasztalatom szerint.
Olyan déli fekvésű, szigetelt, műanyag nyílászárós, panelprogramos lakásban is tartózkodtam több hétig, ahol télen szinte sohasem kellett befűteni olyan meleg volt, hogy gyakorta kellett szellőztetni.
A telek
Fontos lehet a telek nagysága, szélessége, meredeksége, főleg, ha neked kell megművelned.
Volt már olyan telkem, amikor elindultam füvet nyírni damilos géppel lefelé, már legalább 3 órája nyírtam egy szuszra, majd felnéztem és megijedtem, mert még a negyedénél sem tartottam, pedig hidd el jó erőben voltam, gyerek korom óta sportolok.
Ekkor felhívtam egy kistraktorost, hogy mennyi lenne ezt lenyírni, el kezdett problémázni, hogy hogyan tud oda jutni, meg különben is sokba fog kerülni.
Ez olyan telek volt, hogy 3 napi hideg élelemmel kell elindulnod lefelé, mert estig nem lesz kedved felmenni, ha már lejöttél..
Arról nem is beszélve, hogy bírni fogod-e, mivel nagyon igény beveszi a térdeket és az egész testet.
Ha meg kertészkedésre keresed a telket, akkor pedig fontos, hogy milyen haszon növények vannak a telken, milyen állapotúak, milyen gondozottak, mi terem meg rajta, milyen földje van.
Ha meg építkeznél, bővítenéd a házat, akkor meg elsőre nézz utána, hogy mit lehet és mit nem, meg lehet-e egyáltalán, mert az sem biztos..
Az ingatlan megközelíthetősége
Megnövelheti a költségeket és megnehezítheti a felújítást, bővítést, építkezést, ha nagy szállító autókkal nehezen megközelíthető a telek.
Olyant is láttam pl. hogy a tetőcserepeket csak a szomszéd telkére lehetett lepakolni és onnét kellett talicskában átszállítani.
Arra is gondolj, ha majd fagy, vagy esik a hó, esik az eső, nagy sár van, hogyan fogod megközelíteni az ingatlanodat, vagy elmenni onnét.
Olyan házat is ismerek, hogy ha egy kicsit vizes, harmatos lesz az ut, akkor az egyik útról csak ˇ”seggen csúszva” lehet megközelíteni, mert annyira meredek út vezet le a házhoz, a másik uton meg felfelé lehet csúszkálni.
Kocsival, ha egy kicsit harmatos, akkor megközelíthetetlen a ház.
Ilyenkor lehet elgondolkodni azon, ha jönne a mentő, akkor mennyi időbe telne nekik oda sétálni a hordággyal és havas, csúszós úton hogyan sétálnának oda..
Amikor az új tulajdonost, aki egyébként ott lakik, megkérdeztem, hogy milyen elgondolásból vette meg az ingatlant és hogyan fog autóval a házhoz jönni, akkor azt mondta, hogy a régi tulajdonos mondta, hogy mindig lejött a házhoz kocsival..
Ingatlan műszaki
A műszaki dolgokhoz szakembert javaslok, akár építészt, tervezőt, statikust, energetikust is, ha nem vagy tapasztalt lakásvásárló és műszaki vénákkal megáldott nagy tapasztalatokkal rendelkező lakásfelújító, éppen ezért csak érintőlegesen sorolok fel egypár dolgot, amire érdemes odafigyelni.
Azért is javaslom a szakembert, mert többször halottam olyanról, hogy a vevő tégla épületet akart vásárolni, de végül is vegyes falazatút „sikerült”, de jó pár más műszaki és statikai probléma is adódhat, amikre esetleg nem is gondolnál.
Alaposan nézd meg az ingatlant kívül és belül!
Az eladó ingatlan körül ne csak jobbra, balra, hanem 360 fokban fordulj meg és nézz a fejed fölé is.
Tudod már gondolod, hogy én szinte mindenre tudok valami sztorit..
Nekem egyszer Hévíz mellett egy hegyen akartak eladni akciós, nagyon olcsó áron, egy olyan ingatlant, amikor is kiszálltam a kocsiból olyan ijesztő, horrorisztikus sercegő hangokat hallottam a fejem felett, de még szerencse, hogy volt hang, mert lehet, hogy nem néztem volna a fejem fölé..magasfeszültségű távvezetékek tömkelege volt a fejem fölött..
Nem állítom, hogy ezzel hatalmas probléma van, de nekem nem tetszett..
Kérdezz rá, milyen közművek vannak, be vannak e kötve és érdemes a kapott infókat le is ellenőrizni több helyen a szolgáltatóknál, de akár itt is: https://www.e-epites.hu/e-kozmu
Milyen anyagból van a falazat, egyfajta anyagból, vagy akár több féléből is pl. tégla és tömés, tégla és Ytong, tégla és könnyűszerkezet stb..
Nemcsak rákérdezni, hanem utána nézni is érdemes, mert tapasztalatom szerint adott esetben a tulajdonos és akár az ingatlanos sem tudja pontosan.
Lakások esetében pl. a zalaegerszegi No-fines falazatú lakásokat többször láttam már, hogy tégla falazatúnak írták, de tapasztalatom szerint az alagútzsalus falazatot is rendszeresen írják panelnek..
Kívül a falszigetelés meglétét is nézd meg, a szigetelés vastagsága fontos tényező.
Láthatod a nyílászárók milyenségét és állapotát, az esetleges vizesedést, a vakolat táskásodását, repedések irányát, nagyságát és szélességét, a bádogozás és a tetőfedés állapotát.
Abban az esetben is menj fel a padlásra és nézd meg a tető, tetőfák állapotát, ha nincs létra, vagy vigyél magaddal legközelebb, mert ez is lehet egy trükk, hogy „nincs létra”.
Egy frissen felújított ingatlan is lehet adott esetben gyanús.
Mire figyelj Lakásnézéskor?
A társasházba belépve írd fel a közös képviselő telefonszámát, figyeld a lépcsőház, levelesládák, a lift állapotát, de akár azt is figyeld, hogy hány ajtó lett kicserélve, mert erről is lehet következtetni a lakóközösségre.
Érdemes nézni a lépcsőházból ki-be jövő lakókat.
Figyeld meg a társasházból kilépve az ablakok állapotát, mert ezekről mind következtethetsz a lakóközösség anyagi helyzetére.
Társasház esetében fontos, ha nem felújított, szigetelt a ház, akkor vannak-e ilyen tervek, illetve félretett pénz erre a célra és más célokra? Amennyiben már nincs félretett pénze a társasháznak például, ha elment a felújításra és hitelt sem tud felvenni, ebben az esetben ha hirtelen pénzre van szükség, akkor célbefizetés szüksége a lakóktól.
Ezt és egyéb fontos kérdéseket a közös képviselőtől tudhatod meg.
Amennyiben nem szigetelt a társasház falazata és hiányos a vakolat is, tehát időnként málik, lepotyog, az több problémát is eredményezhet.
Egyszer lehet egy kártérítési felelősség, ha valakire, vagy valamire ráhullik a vakolat, de a vakolat által már nem védett téglák között is be kúszhat a nedvesség és akár penészesedést is okozhat a lakásokban, még a lepottyant vakolattól távolabb is.
A legpontosabban szintén a közös képviselő tud tájékoztatni arról, ha például a lakásban konvektorok vannak, de te cirkót szeretnél, hogy a rendszer egyáltalán alkalmas e arra, hogy cirkó beszerelésén gondolkozz.
Ebben az esetben nem elég csak a kémények alkalmassága, hanem többek között az elektromos rendszernek is el kell bírnia a nagyobb terhelést.
Ugyanez a probléma lehet az elektromos fűtőpanelekkel és az elektromos tűzhellyel, melyek manapság igen divatosak, hogy nem biztos, hogy az elektromos rendszer elbírja őket.
A közös képviselő tud adni egy un. nullás igazolást is, amelyben igazolja, hogy az eladónak nincs tartozása a társasház felé és a közös képviselő tud adni Társasházi Alapító Okiratot és Szervezeti és Működési Szabályzatot, ha nincs meg az eladó lakás tulajdonosának.
A társasház közös képviselője
Általában jól állnak a társasházak közös képviselői a vevői, lakás eladói, ingatlanközvetítői megkeresésekhez, mivel nekik is érdekük a jó viszony a tulajdonosokkal, egyéb felekkel, de sajnos vannak azért akadékoskodók, akik semmilyen információt nem akarnak kiadni a társasházról, mondván nincs közöd hozzá. Ekkor a tulajdonostól kell kérned 2 tanús meghatalmazást, ha a tulajdonos nem jár el, hogy te eljárhatsz helyette, illetve információkat kérhetsz.
Mire figyelj az ingatlanban?
Alapban, ha megnézted alaposan már az ingatlan külsejét, az ajtón belépve figyelj az árulkodó szagokra, a doh szag például árulkodó lehet, de az is lehet, hogy csak nem szellőztetnek eléggé.
A vizesedés, penészesedés, az esetleges repedések iránya, nagysága és szélessége, de ezek nagy eséllyel már kívül is látszanak.
Húzasd el a bútorokat, mert mögöttük is lehet penészesedés, vizesedés.
A fal, a csempe kopogtatásra kongása a festék mállása, elszíneződése, foltossága, a padló állapota.
A plafon beázása. Kérdezz rá, hogy a plafon – födém milyen anyagból készült pl. fa, stukatúr, beton stb..
A nyílászárók milyensége és állapota.
A konyhabútor állapota.
A villany kapcsolók és dugaljak állapota marginális lehet, de ezeknek a cseréje is sokba kerülhet.
A régi elektromos, víz és gáz vezetékek cseréje is költséges lehet és hatalmas rombolással, véséssel járhat, ha pl. nem csőbe mennek a villanyvezetékek, hanem még MM falas alumíniumok..
Nem utolsó sorban, de inkább az első sorba kellett volna írnom, hogy a gépészetre figyelj először, mivel ha minden, vagy szinte minden gépészeti berendezés, például kazán, bojler, tűzhely, falimelegítő, de sorolhatnám még elavult, akkor azonnal, vagy később, akár egy vagyont is költhetsz a megvásárolt ingatlanra, mivel nagyjából csak a falakat veszed meg.
Ne csak az eladó ingatlanra figyelj, hanem a szűkebb és tágabb környezetére is!
Nézd meg az ingatlan környezetét, szomszédokat.
Családi ház esetén különös figyelemmel nézd meg a szomszéd telken lévő ház falának és tetejének az állapotát, különösen, ha oldalhatáron álló, mert ha nagyon rossz az állapota, akkor nagy eséllyel neked is lesz belőle problémád előbb utóbb, ha nem újítja majd fel a tulajdonosa.
Családi házak, de lakások esetében is a szomszédok, de nemcsak a közvetlen, hanem a közeli szomszédok tevékenységeire is érdemes odafigyelni a ház mögötti és melletti szomszédos utcákban is.
A szomszéd, vagy a közeli telken nagy autó forgalmú, vagy más esetleges zavaró tevékenység üzemel, ami hang, vagy szagforrással jár?
Jártam már például olyan családi házban, amelynek a mögötti szomszédos utcáról nyíló oldalán közvetlenül az ablakok alatt a tyúkok szinte egész nap kotkodáltak, a kakas már kora reggel kukorékolt.
Olyan családi házban is jártam, ahol a szomszéd egész nap folyatta az állatoknak a vizet, flexelt stb..de sorolhatnám az esetleges zavaró tényezőket.
A megtekintést követően érdemes elsétálni a szomszédos utcákba és érdemes megnézni, hogy kik laknak a megvásárolandó ingatlan környezetében és megfigyelni a tevékenységeiket.
Nemcsak hétköznap, hanem hétvégén is és nemcsak nappal, hanem este is érdemes ellátogatni a környékre.
Beszélgessél a szomszédokkal, meglátod majd, hogy a szomszéd asszony még azt is elmeséli, amit lehet, hogy nem is kellene.
Itt jut eszembe, ha a szomszéd asszonnyal beszélgetsz, kérdezz rá, hogy az a tulajdonos, akit annak hiszel, mert esetleg az is előfordulhat, hogy nem is az ingatlan tulajdonosával tárgyalsz.., tehát addig nehogy adj foglalót, amíg nem bizonyosodtál meg biztosan, hogy ki az ingatlan tulajdonosa.
Nehogy ingatlancsalás, illetve az ingatlanmaffia áldozatává válj..
Az ingatlan adásvétel esetében az ügyvéd bizonyosodik meg a személyazonosságról.
Ha megtetszett a lakás és megvásárolnád, ingatlan jogi dolgok
Az ingatlan jogi dolgokhoz, ugyanúgy, mint a műszaki dolgokhoz alapban szakembert, ügyvédet javaslok, de előszűrőként te is utána nézhetsz az egyszerűbb eseteknek.
Sorházak, lakások és közös udvari lakások esetében már a megtekintéskor érdemes megkérdezni, hogy mely ingatlanok, ill. helyiségek, területek tartoznak saját és melyek esetlegesen közös tulajdonban és a közös tulajdonról készült használati megállapodás? A lakáshoz tartozó garázs nem osztatlan közös tulajdon?
Ház esetében érdemes utána nézned, hogy milyen besorolású az ingatlan, az építési szabályzatban a telek beépíthetőségéről és egyéb téged érintő szabályokról. Azt is érdemes megnézned, hogy a térképmásolatban és az életben látottak megegyeznek, ill.megvan az építési engedély, használatbavételi engedély, esetleg amennyiben szükség volt rá a fennmaradási engedély?
Telek esetében a besorolás, telek beépíthető, ha igen, akkor hogyan és mennyire beépíthető?
Érdemes még utána nézned az önkormányzatnál a fejlesztési tervekről, hogy hamarosan nehogy pl. egy bevásárló központ mellett találd magad. Adott esetben a fejlesztés lehet számodra előnyös is természetesen, hogy ne csak a hátrányokról beszéljünk.
Ingatlan Tulajdoni lap
A tulajdoni lapon megláthatod, hogy egyáltalán eladható e az ingatlan, az eladó ingatlan adatait, ki a tulajdonos, egy, vagy több tulajdonosa van az ingatlannak, az ingatlanon lévő esetleges széljegyet, terheket, haszonélvezeti jog,végrehajtási jog, jelzálog jog, elővásárlási jog, szorgalmi jog stb..
A friss tulajdoni lapot az ügyfélkapun keresztül is lekérheted, vagy akár ingyenesen is betekinthetsz a földhivatalba, mivel a magyar ingatlan-nyilvántartás nyilvános.
Ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonos
Jól látod, olyan ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonos is lehet jogilag, vagy szerződésileg, aki nincs is a tulajdoni lapon, adott esetben például házastárs, vagy akár élettárs is.
Lakáshitel
Amennyiben lakáshitelt akarsz felvenni, lehetőség szerint banki előszűrést javaslok, ebben az esetben mielőtt foglalóznál, vagy adásvételi szerződést kötnél a banki értékbecslő felméri az ingatlant, hogy megkapod-e a kívánt lakáshitelt, vagy esetleg csak kevesebbet kapnál, de minimum banki előszűrést kérjél a hitelképességedet illetően, ezt ha még nem tetted meg a lakásnézés előtt, akkor a lakásvásárlás előtt feltétlenül érdemes, mielőtt bárkinek bármilyen pénzt letennél.
Amennyiben megkeresel ebben is, lakáshitelben is tudok segíteni tapasztalt hitelszakember bevonásával, akkor is, ha nem tőlem vásárolsz ingatlant!
Milyen gyorsan dönts a lakásvásárlásról?
Amennyiben úgy érzed, hogy meg találtad az igazi ingatlant, mindent rendben találtál és sikerült megegyezni mindenben az eladóval, akkor nem érdemes sokat késlekedni biztosítsd be, mert a jó ingatlant más is meg fogja találni.
Foglalózhatsz, vagy és ha gyors az ügyvéd, akkor már adásvételi szerződést is köthetsz az eladóval.
Pár hónappal ezelőtt éppen egy bevásárlóközpontban voltam, délelőtt 10 óra körül hívott egy hölgy, aki előző este nézett egy általam hirdetett lakást, hogy megkívánja vásárolni. Délután fél 3-kor már az ügyvédnél voltunk adásvételin.
Még egy fontos! Lakásbiztosítás
Kössél lakás biztosítást.
Már, akár a foglalózás után, vagy amikor még csak egy részét fizetted ki az ingatlan vételárának, ha nincs biztosítva az ingatlan, mivel kitudja mi történik az átmeneti idő alatt..Amennyiben biztosított az ingatlan, akkor egyeztess az eladóval, hogy mikor fogja felmondani a lakásbiztosítást, hogy arra már meglegyen a te biztosításod.
Egy profi, tapasztalt ingatlanszakértő sokat tud segíteni a lakáskeresésben és tudja támogatni az ingatlan eladásodat is.
Keress bátran és kövesd a blog oldalamat a következő írásaimért, hasznos tudnivalókért!
Kérdéseddel, keress meg ITT A CIKK ALATT az űrlapon, vagy emailban, telefonon, közösségi médiában.
Szerző: Sipos András Ingatlanközvetítő – Becsületes Ingatlanos
A Zala megyei, Zalaegerszegi Ingatlanközvetítő. 1996-óta adok el ingatlanokat.
Eladó lakások, családi házak, telkek, nyaralók, ingatlanok Zala megyében, Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Hévízen, Keszthelyen, Nyugat-Balatonon
A blog cikkben szereplő információk nem teljes körűek, figyelemfelhívó célzattal készültek, tájékoztató jellegűek, és nem minősülnek sem befektetési, sem pénzügyi, sem jogi tanácsnak, tanácsadásnak, felhasználásuk kizárólag a látogató felelősségére és kockázatára történik.
Bővebb információ: https://becsuletesingatlanos.hu/jognyilatkozat/