A vevők leggyakoribb kifogásai lakásnézéskor. Hogyan kezeld a kifogásokat?
Eladnád az ingatlanodat, akkor jó, ha tudod, vagy, adtál már el ingatlant, akkor tudhatod, hogy mindig van valamilyen vevői kifogás lakásnézés közben, hacsak nem találtad meg egy csapásra az álom vevődet, aki belép az ajtón és már kérdezi is, hogy mikor és kinek adhatja a foglalót, vagy vételárat.
A jó kifogás sosem rossz tartja a mondás..
Léteznek valós kifogások, hiszen a vevők szempontjai szinte végtelenek, de vannak hamis kifogások is.
Tapasztalatom szerint a vevők nem igazán szeretik a szemedbe mondani, hogy nézze nem tetszik a lakás, nem akarom megvenni, hanem inkább mondanak egy jól hangzó kifogást, ami lehet valós és hamis kifogás is, az utóbbi azt jelenti, hogy csak mondanak valamit.
Tudnod kell, hogyha hallasz a vevőtől egy kifogást, az nem feltétlenül jelenti egyből, hogy nem lesz lakásvásárlás, lehet, hogy csak alkudni, vagy valamilyen kedvezményt akar.
Az őszinte kommunikáció fontossága az ingatlanügyletek során
Mint minden emberi kapcsolat során az ingatlanügyletek esetében is nagyon fontosak, illetve fontosak lennének az őszinte szavak, ezzel sok félreértést el lehetne kerülni és több ingatlan adásvétel is összejöhetne.
A vevők a kifogásaikat, az eladók pedig az elképzeléseiket mondják.
Ezeknek a mondandóknak, illetve az eltitkolt gondolatoknak az összefésülésénél is lehet szerepe egy tapasztalt ingatlanközvetítőnek, mert hidd el, hogy sok vevőt és eladót kellett már összeboronálnom és ha én nem lettem volna lehet, hogy nem lett volna ingatlan adásvétel, mert el kommunikáltak egymás mellett, vagy nem is közölték egymással a feltételeiket, csak ráhagyták a másikra azt, amit mondott..
A vevő és én, mint ingatlanközvetítő kapcsolata
Amennyiben vevő vagy és találkozunk majd ingatlan ügyben nekem hidd el nyugodtan mondhatod, hogy nem akarod megvenni az ingatlant, mert én már hozzá vagyok szokva a nemekhez, nem fogok „belehalni”, meg nem is leszek tőle ideges, megértem, hogy nem érdekel és azt is, ha gondolkozol rajta és, ha még nézel másik ingatlanokat, hiszen ez nem egy kiló kenyér szokták mondani..
Ezenkívűl, mint ingatlanközvetítő nekem az a feladatom, hogy értékesítsem a rámbízott ingatlant, valamint az érdekem az, hogy win-win szituáció legyen az eladó és közted, így fogtok további munkákkal megbízni és tovább ajánlani.
Viszont, hogy előre tudjam mozdítani az ingatlan ügyet őszintén és becsületesen kell velem kommunikálnod, engem tájékoztatnod, hogy támogassam az ingatlan vásárlásodat.
Elmondhatod, ha túl drágának találod az árat és mennyit adnál az ingatlanért, mikor költöznél, milyen feltételeket szeretnél az eladóknál kialkudni és így tovább..
Itt az eladók őszinte kommunikációjának a fontosságáról olvashatsz.
Lássuk a vevők leggyakoribb kifogásait lakásnézés közben
Sok munka lenne az ingatlannal, fel kell újítani
Ez talán a legtöbbször hallott kifogás használt lakások esetében, hacsak nem egy makulátlan, teljesen felújított, újszerű, vagy éppen új építésű lakást árulsz.
Ezt a kifogást már a pályám legelején 1996-ban megtanultam nem csak magyarul, hanem németül is, amikor egy idős német jött velem családi házakat nézni a fiatal barátnőjével és minden családi ház megnézésekor ezt mondta, hogy Ándrász viel arbeit ( András, sok munka). Akkor fejeztem be a házak mutatását a 4-dik házat követően, amikor még hozzátette, hogy wenig Geld ( kevés pénz), közben olyan autóval jöttek, amilyen most sincs nekem és egyébként Immobilien Makler volt ( ingatlanügynök), ugyanis rájöttem, hogy lakásturistával van dolgom, aki csak a Zala megyei ingatlanpiacot akarja velem felmérni.
Természetesen lehet az valós kifogás, hogy fel kell újítani az ingatlant, mert sok vevő nem is hajlandó felújítandó ingatlant vásárolni, mert nincs ideje, kedve, energiája, pénze a felújításra, mert egy komoly felújítás sok munkával jár és nem olcsó.
Ezenkívül lehet, hogy valóban nincs már több pénze a vevőnek lakásfelújításra a vételáron kívül.
Az is egy kifogás, hogy nincs szakember, mert én mindig találok szakembert, az más kérdés, hogy várni kell rájuk, de hát nem lenne gyanús, ha már másnap tudnának jönni?
Az sincs kizárva, hogy nagyon magas az ára az ingatlannak és azon az áron a vevő, ha nem is pont akkora méretű újszerű ingatlant is tud venni megspórolva a felújítást, úgyhogy eszébe sem lesz felújításra szorulót venni, hacsak nem olyan helyen van és olyan átalakításokat tud rajta véghez vinni, ami kedvező számára..
Lepusztult a társasház
Vannak lakóközösségek és házak, ahová én sem költöznék, meg olyan társasházak, amelyek iszonyúan lepusztultak, itt könnyen jöhetnek erre utaló kifogások.
Mindig érdemes előre tájékozódnod a közös képviselőtől, hogy felkészülve mondhasd a vevőjelölteknek, hogy vannak-e már felújítási tervek, mi lesz felújítva, mikor és miből és az mennyibe fog kerülni.
Egymásból nyíló szobák
Az egymásból nyíló szobákat zsákszobáknak is hívják.
Ez nem kis probléma, ha nem lehet úgy kivenni falakat, hogy ezt meg lehessen szüntetni, főleg család esetében.
Az egyik szomszéd családnak is azért kellett elköltöznie a szép belvárosi lakásából, mert ahogy nőttek a gyerekek mindig vigyázzban állva kellett a szülőknek várniuk, ha jöttek a barátok a szobájukon keresztül.
Házat építettek egy külvárosi részen hitellel, amit követően bejött a 2008-as válság, a hitel mondanom sem kell svájci frankos volt.
El kellett adni a házat fillérekért, ráment az egészségük is, most öregségükre megkönnyebbülve vissza tudtak jönni egy kétszobás, nem zsákszobás városi lakásba, igaz már felnőttek és kirepültek a gyerekek.
Nincs erkély
Régebben kezdő ingatlanközvetítő időmben még nem tulajdonítottam annak jelentőséget, hogy beleírjam, vagy elmondjam telefonon az érdeklődőknek, hogy nincs erkély a lakáshoz, aztán folyamatosan hivatkoztak a vevők az erkély hiányára.
Persze olyan vevőt is láttam jó párat, akinek annyira kellett az erkély, aztán találtak egy megfelelő lakást, amihez nem volt erkély és örömmel megvették.
A koronavírus idején még jobban megnövekedett az igény és azóta az erkélyes lakásokra, úgyhogy ez is való kifogás lehet.
Erkélyek közül is lehet normál méretű erkély és francia erkély, sőt lehet logga azt is sokan nevezik erkélynek.
Nincs tároló a lakáshoz
Sok régi szocialista korban épült lakáshoz, főként az 50-60-70-es évek beliekhez, meg a még régebbikhez van saját tároló, sok helyen még légópince is. Az újabbakhoz már nem feltétlenül van saját, hanem csak közös. Ez is lehet valós kifogás, mert nyilván kényelmesebb, ha van tároló.
Parkolási gondok
Az is hátrány, ha nem tudsz beállni a saját házad udvarába.
Nem egy jó pont a lakás értékesítése során, ha nincs autóbeálló, vagy garázs a lakásnál, főleg a belvárosiaknál és körözni kell egy parkoló helyért, természetesen ez az elvárás főleg a drágább lakásoknál érvényes, mert, aki magasabb árat fizet ki egy lakásért az átlagnál, az már valószínű, hogy autóbeállót is szeretne.
Manapság nem is egy autó van általában egy háztartásban, hanem 2-3 is adott esetben, úgyhogy könnyen lehet, hogy talál ebben is kifogást a vevő.
Nincs parkolási gond a háznál és több helyen is meg lehet állni
A minap úgy jártam, hogy elmentem családi házat nézni és nem álltam be a házhoz, hanem a ház elé egy saját beállóba szemben a forgalommal, viszont a látást sűrű növényzet takarta, így amikor indultam volna el nem láttam semmit az autókból, a forgalomból egy fő út mellett. Hirtelen elképzeltem magamat az esti híradóban, hogy egy középkorú ingatlanközvetítő meghalt, mert frontálisan neki hajtottak egy kapúbeállóba.
Aztán végül is kihajtottam valahogy, úgy hogy mindkét oldal forgalma leállt miattam..
Tanulság? Amennyiben jönnek a vevők, akkor a jobb parkolóba állítsd be őket, mert én sem venném meg így a házadat, de legalább segíts neki és irányítsd a forgalmat, legyél készséges…
Rossz környéken van az ingatlan, rossz a szomszédság
Ha nem is szokták olyan gyakran mondani ezt a kifogást, de gondolni biztos gondolnak rá a vevők, hogy jó, vagy rossz a környék és vizslatva nézik a szomszédokat, hallgatóznak. Meg is szokták kérdezni, hogy milyenek a szomszédok, úgyhogy ez is lehet kifogás.
Túl meredek a telek
Én is művelek telket. Fiatalabb koromban még meg sem éreztem a munkát, manapság már viszont egy meredekebb telekről még a felsétálást is megérzem, nemhogy a munkát, pedig most is sportolok. Ezenkívül beszéltem olyan idősebbekkel, akik arra panaszkodtak, hogy fáj a lábuk, amikor a meredek telket művelik.
Ezért is láthatsz teraszos jellegű kialakítású telkeket, amit könnyebb megművelni és a közlekedés is jobb rajta.
Túl szűk a telek
Ez egy valós kifogás is lehet, mert tény és való, hogy a szélesebb telkeket jobban szeretik a vevők, hacsak nem akarnak sok füvet nyírni. Ebben az esetben még beépítési probléma is lehet, mert meg kell hogy legyen jogilag egy minimum telekszélesség ezt az építési hatóságtól kérdezheted meg.
Olyan vevők is vannak, akik nem szeretnének szomszédokat, vagy messzire szeretnék a szomszédokat, ezért minél szélesebb telket keresnek hétvégi, vagy lakóházzal, ilyen vevők nálam is mindig jelentkeznek, kérdezik, hogy nincs ilyen telke?
Amennyiben ilyen külterületi, zártkerti, vagy belterületi telked van jelentkezz nálam!
Mit tehetsz, ha szűk a telek, próbálkozol már régóta és senki nem akarja megvenni?
Az ár is lehet magas, de az is lehet, hogy rossz helyen van, próbáld meg eladni a szomszédnak pláne akkor, ha neki is szűk a telke.
Ha nem kell neki a telked, akkor próbáld meg te megvenni a szomszéd telkét.
Ismerek olyan telek tulajdonosokat, akik minden telket megvesznek maguk körül, amit csak tudnak.
Az már nagyobb probléma, ha olyan szűk a telek, hogy autóval sem tudsz beállni.
Ekkor próbálkozz az előbbiekkel, vagy próbálj a szomszéddal használati megállapodást, vagy bérleti megállapodást kötni a telek egy részére.
Túl kicsi, vagy túl nagy a telek
Láthatod, hogy nemcsak az lehet a kifogás, hogy túl szűk a telek, hanem az is, hogy túl kicsi, vagy túl nagy a telek. Ezek is lehetnek valós kifogások, mert ugye a vevői szempontok szinte végtelenek.
Nekem is volt hatalmas, meredek és szűk telkem, volt olyan vevő, aki azt mondta, hogy meg fogsz feszülni, amíg lekaszálod, meg addig is megfeszülsz, amíg eladod.
Volt benne igazság – már az első kaszálásnál rájöttem, pedig nagyon erős gépem van – úgyhogy eladtam a szomszédnak, akinek szűk telke volt, így én megszabadultam a telkemtől, neki meg nem lesz többé hülye szomszédja, mert az előtte lévő tulajdonossal 40 évig veszekedtek, meg egyből dupla telke lett, igaz, most ő feszül meg, amíg a dupla és jó meredek telket lekaszálja, meg megműveli..
Léteznek olyan vevők, akik kimondottan kicsi, vagy nagy telket keresnek?
Hétvégi házas kis telek keresők
Természetesen vannak olyan vevők, akik kicsi telket keresnek, el sem hiszed el, szinte az egész országból, sőt külföldről is érdeklődnek hétvégi házas, kis telkek iránt nálam, ha ilyen külterületi, zártkerti, vagy belterületi telked van jelentkezz nálam!
Miért keresnek ilyen hétvégi házas kis telkeket?
Pihenésre, kikapcsolódásra, befektetésre, nyaralásra, akár még szoba kiadásra is. Fontos, hogy jó legyen az oda vezető út, a környezet és hangulatos legyen az ingatlan.
Amennyiben, csak telked van ház nélkül, akkor is jó lehet, ha az előbbiek meg vannak és mobilházat lehet rá tenni.
Nagy telek keresők
Ők gazdálkodnának, szomszédmentes telket keresnek és különben is egy bizonyos telek méretnek meg kell lenni ahhoz, hogy jogilag lakóházat építs, vagy azzá minősíthesd a házat főként a zártkerteknél még nagyobb telek kell ehhez általában.
Mindig fordulj ilyen infókért a helyi építési osztályhoz!
Túl drága az ingatlan
Lehet, hogy tényleg túl van árazva az ingatlanod, ha nincs is érdeklődés, vagy ha a nézők nagy része arra hivatkozik. Ilyenkor mindig kérdezz vissza indulatok nélkül, hogy mennyiért érdekelné.
Ha valami másik kifogást mond erre a vevő, meg elkezd magyarázkodni, ahelyett hogy komolyan érdeklődne az ingatlanod iránt, akkor nagy eséllyel hamis kifogás az, hogy túl drága a lakásod.
Az is lehet, hogy ingatlan befektető a lakás néző és megtanult szemrebbenés nélkül alkudni, tudja, hogy a haszon nagy részét a vételkor tudja megteremteni, tehát alacsony áron kell megvennie az ingatlanodat.
Túl nagy, túl kicsi a ház, lakás
A túl nagy lakásokat, házakat sosem volt könnyű eladni, főként igaz ez a korszerűtlen, hatalmas elavult, energia pazarló lakásokra, házakra, amelyeket hatalmas pénz fenntartani, kifűteni.
Az is igaz, hogy lakások esetében már nem igazán divat egy két gyermekes családnak két szobában élnie, mint a szocialista időkben, ezért már inkább a nagyobb nappali+2,3 hálószobás lakásokat keresik.
Házak esetében pedig az amerikai stílusú, egyszintes épületek már a divatosak főleg.
Nálam is mindig vannak ilyen lakásokra, családi házakra érdeklődők.
Éppen ezért lehet ezek esetében is kifogás, ami valós is lehet.
A luxus nagy házak más kategóriák és a vevőkör is más..
Ugyanúgy más kategóriák a nagy üdülő övezetben lévő házak, mert ott előnyös a nagy ház, mivel akár mindkét szintet is ki tudják adni külön-külön.
Ugyanígy előnyös azoknak, akik lakáskiadással foglalkoznak nem csak üdülő övezetekben, vagy több generáció él együtt.
Magas a rezsi, sok a közös költség társasházi lakás esetében
A korszerűtlen, energiafaló lakások, házak esetében lehetnek ilyen valós kifogások.
Akkor is lehetnek társasházi lakások esetében, ha magas a lakás rezsije, közös költsége, vagy várhatóan magas lesz egy várható felújítás, korszerűsítés miatt.
Az még rosszabb, ha nincs is pénze a háznak, esetleg még hitelt sem tud felvenni és csak célbefizetéssel tudják beszedni a lakóktól egy hirtelen szükséges felújítás elvégzésére a pénzt.
Kicsi a lakás
A kis lakások árai igaz, hogy fajlagosan magasabbak, mint a nagy lakásoké, viszont főleg a mai rezsi csökkentés csökkentésének az időszakában, meg az extrémen megemelkedett ingatlanárak következtében keresettek, de egyébként a kis lakások mindig kelendőek voltak, régen is, mert vannak olyan vevők, akik csak ezt érik fel árban, az ingatlan befektetők is keresik.
Olyan vevő találhat benne méretbeli kifogást, akinek gyerekei vannak, mert egy családnak általában kicsik ezek az ingatlanok.
Messze van a buszmegálló
Ez is egy nagyon gyakori kérdés főként a hegyi, zártkerti ingatlanok esetében.
1, maximum 2 kilométer még elmegy, de ha messzebb van a buszmegálló az már necces.
Rossz a megközelíthetőség
Van, amikor megyünk az eladóval először aszfaltos úton, majd kavicsos úton, majd murvás úton, majd füves úton, illetve ezek szoktak váltakozni is, a gödrökről nem is beszélve.
A vevők főként ilyen helyeken, meg a hegyi, meredek, nagyon lejtős helyeken kérdezik a téli megközelítést és, hogy a havat el szokták-e takarítani.
A legelőnyösebb, ha végig aszfaltos az út az ingatlanig.
Meg kell beszélnem még valakivel
Talán ez a legtöbbször halott kifogás, hogy meg kell beszélnem ezt még a férjemmel, feleségemmel stb..aztán soha többé nem hallasz a vevőjelölt felől, akkor láttad utoljára..
Természetesen egy lakás nem egy kiló kenyér és meg kell beszélni egy ilyen horderejű döntést mással is, de gyakran használják a vevők ezt kifogásként.
Ezt a kifogást úgy lehet kezelni, hogy a telefonban már megkérdezed, hogy meg kell még beszélnie valakivel a lakásvásárlást, vagy egymaga dönt, mert ha igen, akkor lehetőleg jöjjön el a másik döntéshozó is.
Ha elsőre nem is kérdezed meg, de amennyiben újabb lakásnézéseket akar, akkor ne kerülgesd a témát, mert vannak lakás turisták, akik számtalanszor elmehetnek megnézni a lakásodat és sosem fognak dönteni, csak az idődet és energiádat rabolják és ölik az idegeidet.
Nincs ennyi pénzem, ha nem enged!
Ez sok nekem, túl magas a lakás vételára!
Ez a kifogás jelentheti azt, hogy mégsem érdekli az ingatlan és azt is jelentheti, hogy érdekli, de alkudni akar, akár nagyobb összeget, tehát „felhívás lehet a keringőre”.
Kérdezz rá, hogy mennyiért érdekli és ha elfogadható vételárat mond, illetve meg tudtok alkudni, akkor kérdezd meg, hogy mikor adja a foglalót. Ha mismásol, akkor lehet, hogy csak kifogás.
Majd jelentkezek..
Ez a kifogás kb. olyan, mint, amikor randiztál és a másik azt mondta, hogy majd keressük egymást.
Gondolom veled is történtek ilyenek, nemcsak velem..
Ilyenkor jelöld meg pontos dátummal, hogy meddig vársz, ezt közöld a vevővel és ezt követően zárt le ezt az üzletet, kapcsolatot magadban végérvényesen, ha nem jelentkezik, mert a várakozás kiszívja az ember energiáit, az egyik legjobb energiaölő várni valakire, vagy valamire.
Tanuld meg, hogy jobb ma egy NEM, ha fáj is, mint több hétig egy talán!
Én például időközben megtanultam kezelni az ilyeneket, már nem rágódok azon, hogy várjak valakire, hanem egyszerűen megyek tovább tárgyalok és találkozok másokkal aztán hallgatom a kifogásaikat…és ismét megyek tovább szakadatlanul.
Még át kell gondolnom
Ez is egy gyakori kifogás, azt is szokták mondani a vevők, hogy meg kell beszélnem még valakivel, át kell gondolnunk, jelentkezek..
Mit tehetsz a vevői kifogásokkal?
Hogyan kezeld a vevői kifogásokat?
Készülj fel, hogy sokszor mondanak a vevők valamilyen kifogást és ezeket kezeld hidegvérrel, tárgyilagosan.
Azt is teheted, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyod őket, csak az ingatlanod eladására koncentrálsz, nem figyelsz mások kifogásaira, hiszen úgyis azé lesz az ingatlan, aki előbb fizet.
Ha nem hagyod figyelmen kívül a kifogásokat, akkor kezelheted őket, a fentebb említett módokon, de azt tudnod kell, hogy nem egyszerűek, ha belemész, a kifogás kezelést tanulni kell, vannak erre különféle trénerek, úgyhogy ez egy átlag embernek, aki nem tanulta nem igazán fog menni. Én is tanultam, tanulom például. Tanultam biztosítós koromban, kezdő, haladó ingatlanközvetítőként és ma is tanulom.
Hogyan tudod megelőzni a vevői kifogásokat?
A kifogásokat teljesen sosem tudod teljesen megelőzni, de csökkentheted a lehetőségeket a kifogásokra.
A kifogást legjobb lecsökkenteni azzal, hogy minél jobb, informatívabb ingatlan hirdetést írsz, bár ez kétélű dolog, mert ha nem csak a lakás előnyeit, hanem a hátrányait is kidomborítod már előre, akkor lehet, hogy elmaradnak az érdeklődők, nézők, vagy csak az alkudozók fognak megtalálni, tehát csak óvatosan.
Legutóbb például olyan lakás hirdetést olvastam, hogy konkrétan leírta az eladó a hirdetésében, hogy vékony papír falak vannak és sajnos gyakran hallani a szomszédokat, ezzel viszont bekódolta az alkut és az esetleges kifogást.
Amennyiben nem írod bele a hirdetésbe a negatívumokat, akkor a telefonon adagold finoman, kihangsúlyozva azokat a dolgokat, amin megszokott bukni a vétel, vagy amire a vevők a legtöbb kifogást mondják, ezekre pár lakás mutatás után rá fogsz jönni, hogy mik azok.
Kérdezz, kérdezz és kérdezz a vevőktől!
Azért írtam le 3 szor, hogy kérdezz, mert ez a legfontosabb, hogy a lakásnézésnél már ne hallgasd a fikákat, a kifogásokat, ellenvetéseket.
Mint az imént írtam, hogy pár lakásmutatást követően rá fogsz jönni, hogy mi a vevők legtöbb problémája, kifogása és legközelebb már célirányosan kérdezd a telefonálókat, próbáld megtudni, hogy tényleg olyan lakást keresnek-e, mint a tiéd, mert a hirdetést könnyen másképp lehet nézni, vagy elnézni, de az is lehet, hogy sokan végig sem nézik, végig sem olvassák.
Rossz hírem van, ezt is tanulni kell, nekem már például rutinból megy és célzott kérdésekkel próbálom szűrni a vevő jelölteket, hogy milyen ingatlant keresnek valójában és a lakásturistákat kímélve ezzel az eladóim idejét és energiáját, de legfőképpen a türelmét.
Nem érdekelnek a vevői kifogások, a fikák, az ellenvetések..
Amennyiben kötél idegzeted van és rengeteg időd, akkor azt is csinálhatod, hogy csak a pozitívumot írd bele a hirdetésben, nem mondasz semmit a telefonban, csak időpontot egyeztetsz, végig hallgatod a kifogásokat, fikákat, ellenvetéseket és várod azt az egy vevőt, akinek majd úgy tetszik meg az ingatlanod, ahogy van.
Vannak ingatlanügynökök, akik ezt előszeretettel csinálják, hogy például külvárosi ingatlanra azt írják, hogy belvárosi, konvektorosra cirkóst írnak, beton falazatra téglát és így tovább, de a tulajdonosokat sem kell adott esetben félteni.
Ez nem igazán szerencsés, mert nemcsak a maguk idejével, hanem másokéval is játszanak, de egyébként egy kártérítési perbe is belefuthatnak, ha így is adják el az ingatlant.
Ezek lehetnek szimpla tévedések, de láttam már tudatos másképp hirdetéseket is, hogy több legyen az érdeklődő, ezért a vevőknek is van felelőssége, hogy kérdezzenek, kérdezzenek és kérdezzenek mielőtt kimennek az ingatlant megnézni.
Kapcsolódó blog cikkeim:
Ingatlan értékét befolyásoló tényezők 1. rész
Ingatlan értékét befolyásoló tényezők 2. rész
Egy profi, tapasztalt ingatlanszakértő sokat tud segíteni a lakáskeresésben és tudja támogatni az ingatlan eladásodat is.
Keress bátran és kövesd a blog oldalamat a következő írásaimért, hasznos tudnivalókért!
Kérdéseddel, keress meg ITT A CIKK ALATT az űrlapon, vagy emailban, telefonon, közösségi médiában.
Szerző: Sipos András Ingatlanközvetítő – Becsületes Ingatlanos
A Zala megyei, Zalaegerszegi Ingatlanközvetítő. 1996-óta adok el ingatlanokat.
Eladó lakások, családi házak, telkek, nyaralók, ingatlanok Zala megyében, Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Hévízen, Keszthelyen, Nyugat-Balatonon
A blog cikkben szereplő információk nem teljes körűek, figyelemfelhívó célzattal készültek, tájékoztató jellegűek, és nem minősülnek sem befektetési, sem pénzügyi, sem jogi tanácsnak, tanácsadásnak, felhasználásuk kizárólag a látogató felelősségére és kockázatára történik.
Bővebb információ: https://becsuletesingatlanos.hu/jognyilatkozat/