Így ne hirdesd az eladó ingatlanodat! 7 tipikus hiba, amit feltétlenül kerülj el!
Nem kell aggódnod, mert a tapasztalatom szerint minden ingatlan elfog kelni, ha piaci áron van hirdetve, a tiéd is el fog menni, de inkább itt azt fejtegetem, hogy egy rossz hirdetéssel felesleges kínoznod magadat, húzod az időt az eladással és akár pénzt is veszthetsz.
Most abban próbálok neked segíteni, ha önállóan akarod eladni a lakásodat, akkor hogyan ne hirdess!
Amikor az eladó alig közöl információt a lakás portékájáról
A legnagyobb közösségi portálon az ingatlan hirdetések között láttam a napokban egy vidéki ház hirdetést, amikor is a képek viszonylag mutatósak voltak, viszont a leírás szinte alig mondott el valami infót az eladó házról.
Az egyik kommentelő ezt szóvá is tette, mire az eladó azt válaszolta viszont kommentbe, hogy majd a komoly érdeklődőknek megírja az infókat..
Nem lenne egyszerűbb már előre megadni az infókat az ingatlanról és nem terhelnie saját magát az eladónak?
Gondolom ebben a címben mindent leírtam. Véleményem szerint egyszerűbb lenne megadni az összes infót, amit, csak lehet az ingatlanról és már szűrt vevők üzijét várni, mert a hirdetés már egyfajta szűrő is lehet.
Ezenkívül az is gond a titkolózással, hogy lehet, hogy lesznek, akik inkább nem írnak, mert azt gondolhatják, hogy valamit titkol az eladó, mivel a képek olyan csali formák, a szöveg meg a képek minőségéhez nem is mérhető.
Hiányos, vagy egyáltalán nem kitöltött hirdetési adatlap, nyúlfarknyi lakás hirdetés és nincs kép
Ezt a lakás hirdetési módszert főleg a legnagyobb ingatlan hirdető portálon szoktam látni, ahol igaz, hogy rakhatsz fel magán hirdetést, de a képért már fizetned kellene, az meg igazából senkinek nem tetszik, vagy legalábbis a többségnek nem, mert úgy gondolják gondolom, hogy ha kell valakinek az ingatlan, akkor úgyis telefonálni fog, majd úgyis megveszik. Ez így teljesen igaz..
Ez így oké is, de mi alapján fog telefonálni a vevő jelölt, vagy inkább érdeklődő, ha szinte semmilyen infó nincs az eladó ingatlanról?
Főleg, ha ő meg a túloldalon a telefonpénzt sajnálja kidobni a felesleges telefonálgatásokra.
Az a lényeg, hogy így fognak eltűnni, illetve meg sem érkeznek sokan a potenciális vevők közül és kevesebb vevő közül lehet válogatni, illetve egy kínálati ingatlanpiacon el is húzódhat jócskán az ingatlan eladás.
Esetleg akkor lehet nagy érdeklődés az ingatlanra, ha nagyon jó az ingatlan ára, mivel azt kötelező kitölteni és az ingatlan négyzetméterét is, de hát így, lehet, hogy nem lesz meg a várva várt jó eladás..
Nem adom meg az árat, jöjjön el megnézni az ingatlant, aztán majd tárgyalok a komoly vevővel
Ilyen érthetetlen eladókkal is szoktam szerencsére ritkán összefutni, amikor is az istennek sem tudok belőle kihúzni még egy nagyjábóli irányárat sem, mert majd menjek el..
Persze, ez egy taktika is lehet az eladó részéről, mert azt gondolja, ha jó nagy árat mond, akkor pedig meg sem nézik, így meg legalább lehet, hogy megtetszik és majd lehet a vevővel alkudozni.
Csak arra nem gondol, hogy így jó páran lesznek, akik soha sem fognak blindre elmenni, csak ingatlant nézni és beszélgetni. Ez véleményem szerint, csak időt húzni jó.
Megjegyzem, hogy ilyen esetben én sem szoktam elmenni, még mint ingatlanközvetítő sem, vevőként meg pláne nem mennék el, mert komolytalan dolognak tartom.
Amikor a hirdetésben adsz egy feltűnően, 20 évvel ezelőtti alacsony hirdetési árat, viszont beleírod a szövegbe, hogy hány havi törtésztő részleletet kell még fizetnie a vevőnek
Nem, nem kamu, higgy a szemednek, láttam már több ilyen lakás hirdetést!
Láttam már egyébként többször ilyen ingatlan hirdetést magánszemélytől, de tetejében ingatlanügynököktől is láttam már ilyeneket.
Mi a legnagyobb baj ezzel a beetetős lakáshirdetéssel?
Első körben az, hogy senki nem hiszi el, akkor sem, amikor rákattint, mivel most már annyi edukációt hallanak az emberek a lakás vásárlók és félnek is a szélhámosoktól, úgyhogy egyszerűen valami kamu dolognak hiszik, de azért kíváncsiságból rákattintanak, meg azért, hátha mégiscsak lehet még olcsón, szinte ingyen ingatlant venni..
Amikor viszont meglátják, hogy az ingatlan ár kamu volt és mégiscsak magas árat kell fizetni, mert ugye a hirdetés szövegében bent van alul a valódi magas ár és ott van, hogy hány havi törlesztő részlet fizetendő, akkor pedig hatalmasat csalódnak.
Hát ezek után lesz belőlük szerinted vevő, amikor csalódottak, mérgesek és a bizalmuk is elpárolgott egy pillanat alatt?
Amikor sürgős a lakás eladása, meg még ezt, hogy sürgős az eladás bele is írod a lakás hirdetés szövegbe
Mondd miért!!??
Van szerinted értelme? Rossz hírem van, nincs! Nagyon nincs!
Miért akarod alkuba hozni már akkor a vevőt, amikor még nem is vevő, illetve még a lakást sem látta, meg még nem is alkudoztatok. Nem tudod, hogy hogyan és mikor tudna fizetni a lakásodért. Nem tudod, hogy mennyit tudna és akarna fizetni az ingatlanért. Nem tudod, hogy milyen feltételeket akarna diktálni, ha már amúgy értelmetlenül alkuba hoztad, úgy hogy még nem is láttad..
Tudod mi kell az ingatlanügyekhez?
Jó pókerarc! Jól játszd el, hogy nem sürgős a lakás eladása.
Olyan esetben viszont, ha nem tudod ezt eljátszani, akkor véleményem szerint jobban járhatsz, ha keresel egy tapasztalt ingatlanközvetítőt és töviről hegyire elmondod neki őszintén, hogy gyorsan el kell adnod a lakásodat.
Amikor karácsonyi fotókkal hirdeted az ingatlant a legnagyobb kánikulában is..
Sajnos ezt nemcsak magánszemélyektől látom gyakran, hanem ingatlanügynököktől is, hogy elfelejtik levenni a téli, havas, karácsonyfás képeket és még a legnagyobb kánikulában is ezekkel a képekkel hirdetik az ingatlant.
Rossz hírem van!
Ebben az esetben megint csak nem várhatsz kasszasikerű lakás eladást, mert ez egyenesen felhívó az ingatlan befektetőknek a keringőre, ugyanis ők pont az ilyen hirdetéseket szeretik szemezgetni, amikor az eladó árulja már jó régen a lakását, úgyhogy ellenőrizd az ingatlan ügynököket és magadat is!
Soha ne írd be a hirdetési szövegbe a lakás árát!
Különösen egy ingatlan kínálati piacon, amikor sokáig tart általában vevőt találni, akkor szoktam számos ilyen ingatlan hirdetést látni, amikor hol van már a szövegbe beírt hibásan, túl magasan megállapított ingatlan ár, mert az eladó közben önkritikát gyakorolt és többször is csökkentette az árat, de hát a szövegben természetesen elfelejtette kijavítani.
Nem ritka, hogy, akár 15,20,30% különbség van már az eredeti hirdetési ár, ami beragadt a szövegben és az aktuális lakás ár között, amit pedig az ingatlan adatlapján lát a vevő jelölt.
Dehát, ami még szomorúbb, hogy ingatlanügynököktől is látok nem egyszer ilyen hibákat, amibe könnyű beleesni, elfelejteni.
Ebbe a hibába, csak akkor nem esel bele, ha nem írod be a hirdetési szövegbe az ingatlan árat.
Ennyire egyszerű!
Hát ez lényeges különbség és szerinted ez nem tűnik fel az ingatlan befektetőknek?
Persze, hogy feltűnik és jó kis alkura számíthatsz, sőt az is lehet, hogy még mindig nem alkudoznak, hanem várnak tovább, hogy majd csak csökkented a kis áradat tovább..
Kapcsolódó blog cikkem:
Lakás eladás? Így ne trükközz az ingatlan hirdetéseddel!
Egy profi, tapasztalt ingatlanszakértő sokat tud segíteni a lakáskeresésben és tudja támogatni az ingatlan eladásodat is.
Keress bátran és kövesd a blog oldalamat a következő írásaimért, hasznos tudnivalókért!
Kérdéseddel, keress meg ITT A CIKK ALATT az űrlapon, vagy emailban, telefonon, közösségi médiában.
Szerző: Sipos András Ingatlanközvetítő – Becsületes Ingatlanos
A Zala megyei, Zalaegerszegi Ingatlanközvetítő. 1996-óta adok el ingatlanokat.
Eladó lakások, családi házak, telkek, nyaralók, ingatlanok Zala megyében, Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Hévízen, Keszthelyen, Nyugat-Balatonon
A blog cikkben szereplő információk nem teljes körűek, figyelemfelhívó célzattal készültek, tájékoztató jellegűek, és nem minősülnek sem befektetési, sem pénzügyi, sem jogi tanácsnak, tanácsadásnak, felhasználásuk kizárólag a látogató felelősségére és kockázatára történik.
Bővebb információ: https://becsuletesingatlanos.hu/jognyilatkozat/